loading

EKCAN GRUP

1975 yılında, dünya standartlarında, kaliteli ve modern yapılar inşa etme misyonu ile kurulan Ekcan Şirketler Grubu İstanbul ve Kocaeli’nde başlattıkları Yap-Sat işleri ile çalışmalarına başlamıştır.

Kaliteli üretimi ile inşaat sektörünün önemli bir aktörü haline gelen Ek-Can İnşaat, 1985 yılından sonra İstanbul, Kocaeli, Edirne, Zonguldak, Kastamonu, Muğla başta olmak üzere bir çok ilde Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait alt yapı ve üst yapı taahhütleri yaparak, anahtar teslim tesisleri inşa ederek, sektöründe lider firmalar arasına girmiştir. İnşaat sektöründe standartları yükseltmiş ve yaptığı her projede bir adım daha ileri gitme prensibini benimsemiş olan Ek-Can İnşaat, faaliyet gösterdiği alanlara turizm, otomotiv, akaryakıt, sigorta sektörlerini de katmıştır.

 

2006 yılında turizm yatırım faaliyetlerine başlayan Ek-Can Grup Bodrum’da inşa ettiği KEFALUKA RESORT ile ilk 5 yıldızlı otelini 2009 yılında işletmeye açmıştır. Doğa ile tasarımın uyum içinde harmanlandığı KEFALUKA RESORT, dünyanın en iyi 15 koyundan biri olarak seçilen Akyarlar koyuna hakim tepenin eteğinde, denize sıfır 50.000 m2’lik alana inşa edilmiştir. Dünya standartlarında projeler üreterek, planlı ve istikrarlı büyüme politikalarıyla, Ek-Can Şirketler Grubu Kocaeli ve Muğla bölgelerinde Sigorta ve Aracılık Hizmetleri, Otomotiv sektöründe Kocaeli Opel & Chevrolet Bayii ve Yedek Parça, Ek-Tur bünyesinde Turizm ve Seyahat Acentesi ile koşulsuz memnuniyet ilkesine bağlı kalarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Sürekli ve değişmeyen hedefi tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan Ek-Can Şirketler Grubu tüm faaliyetlerini uluslar arası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal ve sosyal sorumluluk prensipleri ile yürütmektedir. 2014 yılında karar verdiğimiz hedeflerimize paralel olarak Ek-Can şirketler grubu bölünmeden dolayı ticari faaliyetlerine Ekcan Mimarlık Mühendislik İnşaat Otomotiv San. ve Tic. Şti adı altında devam edecektir.

Faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesi ile hareket eden Ekcan, yolculuğuna gelişerek ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle devam etmekte ve sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır.

 

    

Sayfanın başına dön